Svatba na statku je trendem posledních let a bývá častou volbou milovníků přírody. Řekněte si nejdůležitější ANO svého života v Českém ráji na louce, lese či ve stodole. Ať už chcete tradiční svatbu na netradičním místě, nebo jste rebelové a přejete si mít jednoduchou svatbu a být třeba i bosky? Jste na správném místě. Romantika pod širým nebem. Láska ve vzduchu. Krásné emoce všude kolem Vás. Protože Statek v ráji není jen místo, je to pocit ♥

Vše na jednom místě. Statek, stodola, příroda, celý areál s kapacitou až 150 hostů budete mít jednoduše exkluzivně sami pro sebe, proto aby se Vaše sny a představy staly skutečností.

Jestli jste se doposud do svatby na statku, stodole či louce nezamilovali, řekneme Vám její největší výhody:

  • Obřad přímo v areálu statku – nemusíte přejíždět z místa na místo, platit za obřadní místo a plýtvat tak časem, který raději můžete trávit s nejbližšími

  • Poskytuje dostatek soukromí – areál máte celý exkluzivně sami pro sebe a nemusíte se bát, že byste rušili okolí

  • Uvolněná atmosféra díky unikátním prostorům a např. možností obřadu pod širým nebem

  • Dotek přírody pro každého – pole, sad, rybníček, les, louka a přírodní materiály ve formě dřeva a kamene všude kolem Vás

  • Neotřelé prostředí a dekorace - výhody pocítíte nejen na atmosféře, ale také budete mít originální fotografie a svatební videa, které Vám zůstanou již na celý život

  • Statek je také rájem pro milovníky zvířat – prstýnky Vám tak může donést třeba Váš psí člen rodiny

Sni%CC%81mek%20obrazovky%202020-01-31%20

1. Den

 

Můžete k nám na statek s nejbližší rodinou přijet už o den dříve. S prostory se tak lépe seznámíte a budete se zde ve svatební den cítit jako doma. Bude Vám k dispozici celý areál. Máme i gril a tak si můžete udělat krásný večer, můžeme Vám zařídit projekci nějakého filmu. Vinný sklípek už bude také otevřený, ale BACHA, pořádně se pije až ve svatební den!

 

Naše doporučení!

 

Domeček, který má přezdívku konírna, je jako stvořený pro holčičí přespávačku, a proto doporučujeme nevěstě přivést své družičky o den dříve, v den svatby se to vyplatí! Proč? To se dozvíte u druhého dne. Teď už dobrou noc zítra je den s velkým D.

 

2. Den „ten DEN D“

 

Víme, že se začínáte stresovat, ale my se budeme snažit udělat maximum, aby to bylo právě naopak! Pro nevěstu i ostatní je snídaně velmi důležitá, protože další jídlo je většinou až svatební oběd. Kadeřnice a kosmetička může přijet již ráno a tak můžete začít s přípravami, samozřejmě se můžete namalovat samy, ale proč si Váš den neužít jako princezna? Pokud bude zbytek rodiny chtít, mohou se projít k nedalekému hradu Kost. 

 

Svatebčané se budou postupně sjíždět, pro ty bude nachystané drobné občerstvení. Obřad se může konat na louce, náš tip je mít obřad až později, např. ve 14:00 odpoledne.

 

Ještě předtím, než se začne nevěsta oblékat do šatů, je hezké když přijede kameraman a fotograf a zachytí pár snímků i z příprav.

 

Když si řeknete své ANO, a dáte si první novomanželský polibek, následuje svatební fotografování. Je dobré se s fotografem již dopředu domluvit, jaké záběry byste chtěli, aby udělal. Určitě by neměla chybět společná fotografie novomanželů a všech svatebčanů, často se pak dělají fotografie s rodiči, svědky, případně sourozenci a kamarády. Poté se přesuneme  do stodoly, kde se uskuteční svatební hostina. Když se všichni usadí, začne se podávat svatební oběd, ten se nejčastěji skládá z předkrmu, polévky a hlavního chodu. Menu se samozřejmě liší, protože ne každý je zastáncem klasického svatebního jídla, tedy hovězího vývaru a svíčkové na smetaně, náš šéfkuchař zvládne vše!

 

Následuje volná zábava! Kapela, DJ, hry… Co si jen budete přát. 

 

Večerní raut není problém, pokud však budete chtít opékat sele, i to je možné zařídit.

 

V tuto chvíli se vzdálíme a necháváme Vás užívat Váš den.

 

Večer je možno se domluvit a řidič může část rodiny odvést do předem domluveného nedalekého hotelu. Nejbližší rodina může samozřejmě zůstat na statku. 

 

Pro novomanželský pár doporučujeme si objednat svatební apartmá.

 

3. Den 

 

Snad se vyspíte do růžova, posnídáte s rodinou a popovídáte si o tom, co vše se odehrálo.